تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

برگزاری اولین جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان رامسر در سال 95

  اولین جلسه انجمن کتابخانه های شهرستان رامسر در سال 95 برگزار گردید :

  محمد آزاد ظهر امروز در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد ضمن تسلیت شهادت اولین امام شیعیان حضرت علی(ع)، اظهار کرد: با توجه به شرایط امروز جامعه یکی از راه‌های کاهش معضلات اجتماعی و فرهنگی و بسیاری از مشکلات کتاب و کتابخوانی است.

  وی به معضل طلاق و اعتیاد اشاره کرد و افزود: موضوعاتی هستند که مسائل مادی، خانواده و جامعه را درگیر خود می‌کنند و بسیاری از ناهنجاری‌های دیگر جامعه ناشی از آن هستند و برای مقابله با آن سطح آگاهی و فرهنگ افراد را باید افزایش داد که یکی از روش‌ها مراجعه به کتاب است که این جذب شدن و رو آوردن به کتاب نیز باید افزایش یابد.

  معاون فرماندار رامسر تأکید کرد: با توجه به ظرفیت خوب موجود در شهرستان در حوزه فرهنگی کتاب و کتابخوانی هر فعالیت و تلاشی بی‌نتیجه نیست و وجود مشکلات دلیل بر کم توجه بودن به کتاب است.

  این مسؤول با اشاره به وجود فضاهای مجازی و جذب افراد، گفت: از فضای مجازی نیز می‌توان برای شناساندن کتاب‌ها و کتابخانه‌ها به افراد استفاده کرد.

  مدیر کتابخانه‌های عمومی رامسر نیز ضمن بیان اینکه معصومین کتابخوانی و مطالعه را در حد فریضه برای امت می‌دانند، تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین راهبردها در یک برنامه‌ریزی صحیح فرهنگی، رواج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه است.

  زینب سلمان‌طالشی گزارشی مختصر از فعالیت‌های اداره کتابخانه‌های شهرستان بیان کرد و تعداد اعضای فعال در سال 94 را 4 هزار و 200 نفر و تعداد مراجعان به کتابخانه‌ها را 163 هزار و 244 نفر عنوان کرد و از عضویت 964 نفر به‌صورت رایگان خبر داد که این آمار با توجه به جمعیت شهرستان آمار خوبی نیست.

  وی دلیل اصلی عدم گرایش به کتاب را گسترش فعالیت‌ها در فضاهای مجازی و استفاده از اینترنت و ... دانست و افزود: در این زمینه همه نهادها باید دست به دست هم دهند تا با فراهم‌آوری شرایط مناسب افراد را به کتاب و مطالعه جذب کنند.

  مدیر کتابخانه‌های عمومی رامسر برنامه‌های مختلف فرهنگی انجام‌شده اداره کتابخانه‌ها را برگزاری مسابقات کتابخوانی در مناسبت‌های مختلف، نمایشگاه کتاب، جشنواره لیگ کتابخوانی، برگزاری نشست کتابخوان شهرستانی با حضور مسؤولان، مسابقات نقاشی و قصه‌گویی و ... عنوان کرد.

  در پایان افراد حاضر در جلسه پیشنهادات خود را برای ترویج فرهنگ کتابخوانی ارائه دادند.

   

   

   


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ یکشنبه 6 تير 1395 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 29 مهر 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :160212
 • بازدید امروز :91529
 • بازدید داخلی :6502
 • کاربران حاضر :174
 • رباتهای جستجوگر:310
 • همه حاضرین :484

تگ های برتر